Velikosti pekača

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

2. nov 2005 11:03

Pri nas smo ugotovili, da moramo kupovati črne pekače, ker se v srebrnih ne zapeče lepo pa tudi dlje se peče, naj bo pizza, biskviti, piškoti,... Sicer pa imam dva protvana nekateri rečejo tudi lama, ki sem jih dobila s pečico, pa teflonskega približno 30 x 40 v katerem delam biskvitna peciva, pečem krompir, meso,...Za potico imam 3 podolgovate modelčke, pa za kolač in torto ter še dve jeni posodi. S tem pokrijem vso pekarsko dejavnost naše kuhinje in je več kot dovolj. Za enkrat. Lp, marelica

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

2. nov 2005 11:16

Jaz sem tole pri sebi kar poenostavila. Ločim velik nizek pekač (to je globok, ki pripada pečici) in srednji A4 pekač. Velik nizek od pečice je po površini približno za dva srednja - to kalkuliraš pri oblivanju s čokolado, oblaganju s kakšnimi rezinami sadja. Volumensko za velik nizek pekač računam kakšno biskvitno pecivo iz vsaj 6 jajc, za srednjega iz 4 jajc. Tole z A4 je seveda približno, Tjaš je lepo razložila. V resnici je malo večji, kakšnih 5 cm na vsako stran, vendar na oko je res podoben A4 papirju . Imajo tudi takšne komplete, kjer gredo trije eden v drugega, najmanjši je malo manjši od A4, največji malo večji, čez palec se vse poravna. Glede zapekanja (in pomivanja) se mi najbolje obnese jenski A4 pekač, in sicer tisti iz daljnih Sparovih točk. LP Fani

smetana  

član od: 26.11.2003

sporočila: 26

2. nov 2005 11:44

A ima katera izkušnje z "prilagodljivim pekačem"? To je tisti okvir, s čimer reguliraš velikost. Me zanima predvsem, kaj se zgodi z tekočo biskvitno maso ( se pravi v surovem stanju) ali kaj steče ven?. Meni bi bil tak okvir všeč predvsem zaradi pravilnih oblik, da ni zakoroženih koncev. Ali s pravilno - točno šablono iz peki papirja obdržiš maso , da se ne ulije ven ???

ALENKA_D  

član od: 2.12.2002

sporočila: 153

2. nov 2005 11:57

Jaz imam pekač zokvirjem, ki ga reguliraš in ga ne uporabljam. Zgodi se mi ravno to, kar piše smetana, namreč spodaj steče biskvet ven (ne vse, da se razumemo). Poskusila sem dat notri peki papir, vendar nisem bila zadovoljna. Tako da ta okvir je še pri hiši, vendar mislim, da bo kmalu romal v smeti. lp Alenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti